800 LAT WARGOWA

W piątek, 30 listopada mieszkańcy Wargowa świętowali aż dwa, wyjątkowe jubileusze – 800-lecia istnienia wsi oraz 15-lecia Koła Gospodyń Wiejskich „Wargowianki”.
Jak podkreśla Irena Magdziarek, pełniąca obowiązki sołtysa Wargowa  – rocznice te nabierają wymiaru szczególnego w jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Dlatego też podczas uroczystości postanowiono uczcić pamięć mieszkańców Wargowa, którzy odcisnęli swój ślad w historii naszej Ojczyzny. A wyrazem materialnym tej pamięci stała się odsłonięta tego dnia tablica wspólnie przez Irenę Magdziarek oraz Burmistrza Obornik Tomasza Szramę.
Ten szczególny dla Wargowa dzień był również okazją do odsłonięcia tabliczki na budynku Domu Kultury, która została poświęcona wargowskiemu dziedzicowi, Stefanowi Żółtowskiemu, który walczył w 1939 roku w szeregach Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, w stopniu porucznika dostał się do niewoli sowieckiej. Zginął w Katyniu. 
Jubileuszowe dla Koła Gospodyń Wiejskich „Wargowianki” spotkanie w Domu Kultury było okazją do przypomnienia i podziękowania za wiele inicjatyw zrealizowanych przez miejscowe kobiety. Pojawiły się również elementy przypominające historię mieszkańców Wargowa walczących o niepodległość, a także tym, którzy przeżyli piekło Sybiru.