Obornicka Karta Seniora

Od wprowadzenia w 2016 roku programu Obornickiej Karty Seniora Burmistrz Obornik wydał już około 6 000 kart, których właściciele mogą korzystać z wielu zniżek oferowanych przez 74 partnerów programu! Dodatkowo z inicjatywy burmistrza Gmina Oborniki przyznaje seniorom 50% bonifikaty od stawki czynszu dzierżawnego, a w okresie jesiennym zainteresowane osoby mogą skorzystać z darmowych szczepionek przeciwko grypie. Od początku 2017 r. właściciele Obornickiej Karty Seniora całkowicie bezpłatnie korzystają z komunikacji miejskiej.
System programu został oparty na zasadach projektu Rodzina 3+, wspierającego obornickie duże rodziny. Gmina Oborniki zaprasza do udziału partnerów programu (sklepy, punkty usługowe, ośrodki kulturalne, sportowe i rekreacyjne), którzy przystępując do niego oferują określone rabaty na swoje produkty, czy usługi. Z tego systemu rabatowego skorzystać będą mogli posiadacze Obornickiej Karty Seniora. Karta ta jest imienna, bezterminowa i wydawana bezpłatnie. Ubiegać o nią mogą się osoby powyżej 60. roku życia, na stałe mieszkające w gminie Oborniki.

Seniorów zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszamy do pobrania i wypełnienia wniosku o wydanie karty. Formularze dostępne są w Urzędzie Miejskim w Obornikach, w Biurze Obsługi Interesantów (parter) oraz na końcu poniższego artykułu.

Więcej informacji udziela Biuro Promocji i Sportu UM w Obornikach
pod nr tel. (61) 65 59 149

Pełna lista podmiotów które przystąpiły do inicjatywy oraz dokumenty do pobrania są dostępne na poniższej stronie
https://www.oborniki.pl/slider/rusza-obornicka-karta-seniora/