XI odsłona Narodowego Czytania w Obornikach i w Objezierzu

Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania są Ballady i romanse. Wybór nie jest przypadkowy, dzieło Adama Mickiewicza obchodzi w tym roku swą dwusetną rocznicę opublikowania, a rok 2022 decyzją Prezydenta RP został rokiem romantyzmu polskiego.

Już od kilku lat oborniczanie chętnie biorą udział w narodowej akcji wspólnego czytania arcydzieł polskiej literatury. W tym roku zaś dzieło Mickiewicza zostanie uhonorowane podwójnie, w Obornikach oraz w bliskim niegdyś sercu wieszcza – Objezierzu.

Na wspólne Narodowe Czytanie zapraszamy wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego i Społecznością Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach w piątek, 2 września, o godz. 12.00, przed budynek biblioteki przy ulicy Kopernika 10.

A wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach oraz obornicką filią Publicznej Biblioteki Pedagogicznej i Społecznością Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu, w poniedziałek, 5 września o godz. 11.00 do Domu Kultury w Objezierzu.

Źródło: https://www.oborniki.pl/aktualnosci/xi-odslona-narodowego-czytania-w-obornikach-i-w-objezierzu/