Droga Kowalewko-Wargowo na liście rekomendowanych do dofinansowania (wywiady)

Droga powiatowa między Kowalewkiem, a Wargowem ma doczekać się realizacji.

Odcinek między Objezierzem do Wargowa jest najgorszą drogą w tej części powiatu. Przemieszcza się tamtędy wiele samochodów. Szczególnie niebezpiecznie robi się o tej porze roku. Liczne dziury w jezdni i na poboczu, a do tego rosnące blisko jezdni drzewa. Od lat walczono o poprawę tej drogi. Pojawiło się światełko w tunelu, że uda się w końcu przebudować drogę.

Wg Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego droga ta znalazła się na liście rekomdenowanych do dofinansowania. Dzisiaj oficjalnie poinformował o tym na sesji Rady Miejskiej w Obornikach wicestarosta Waldemar Cyranek. Kilka lat temu o potrzebie poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych mówił m.in. radny Błażej Pacholski – youtube.com/eoborniki-Pacholski.

Jeśli premier podpisze listę rekomendowanych do dofinansowania inwestycji drogowych, to starostwo rozpocznie rozłożoną na dwa lata inwestycję polegającą na budowie drogi Wargowo – Kowalewko o rekordowej wartości 17 159 000 zł z 10% wsparciem z budżetu Gminy Oborniki – napisał radny na swoim profilu.

Właśnie Wicestarosta Obornicki Waldemar Cyranek przekazał Radzie Miejskiej w Obornikach informację, że jak tylko premier podpisze listę rekomendowanych do dofinansowania inwestycji drogowych, to starostwo rozpocznie rozłożoną na dwa lata inwestycję polegającą na budowie drogi Wargowo – Kowalewko o rekordowej wartości 17 159 000 zł z 10% wsparciem z budżetu Gmina Oborniki.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Kowalewska i Wargowa, a także całego regionu południowej części naszej gminy.