Pomoc żywnościowa dla mieszkańców

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Obornikach realizuje program wydawania paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu. Wsparcie przekazywane jest jako zestaw artykułów spożywczych w formie paczek żywnościowych, w skład których wchodzą m.in. cukier, kasza, ryż, olej, ser, przetwory owocowo – warzywne, makaron, konserwy mięsne i rybne i inne. Żywność wydawana jest nieodpłatnie.

Gmina Oborniki zleciła realizację zadania „Prowadzenia punktu wydawania żywności pozyskanej z Wielkopolskiego Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 Podprogram 2020” Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w rozstrzygnięciu ogłoszonego na ten cel konkursu.

W trakcie realizacji zadania wsparcie otrzyma 1200 potrzebujących osób. Aktualnie w wydawaniu paczek TPD wspierają wolontariusze: Aleksander, Maksymilian i Fabian.

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

PODPROGRAM 2020

Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia zapraszamy do kontaktu (osobistego lub telefonicznego) z pracownikami socjalnymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach.

Osoby Bezdomne, zainteresowane uzyskaniem pomocy żywnościowej, mogą zgłaszać się bezpośrednio do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Obornikach.

Źródło: https://www.oborniki.pl/aktualnosci/trwa-realizacja-pomocy-zywnosciowej-dla-mieszkancow/