Dożynki gminne w Bogdanowie

Dożynki rozpoczęła msza św. dziękczynna, sprawowana przez księży dekanatu obornickiego z ks. Dziekanem Józefem Kamzolem na czele. Później odbył się tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu członków zespołów Maniewiacy i Rożnowianie oraz młodych artystów. Punktem kulminacyjnym była prezentacja 41 dożynkowych wieńców. Z delegacjami sołectw witali się gospodarze dożynek, Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz starostowie dożynkowi: Jolanta Nowicka oraz Stefan Stepka.
Po części obrzędowej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Obornicki Ośrodek Kultury i prowadzona przez Kajetana Ruksa. Na początek swój koncert wspominkowy zaprezentowali Maniewiacy i Rożnowianie. Wystąpiła również Obornicka Orkiestra Dęta oraz młodzi wokaliści Obornickiego Ośrodka Kultury.
Przedostatnim punktem programu był koncert zespołu Modesta Pastiche, a na koniec zabawiał zebranych zespół Pozoranci.
Podczas dożynek w Bogdanowie odbył się również konkurs przygotowany i przeprowadzony przez Lokalną Grupę Działania „Kraina Trzech Rzek” na najlepsze stoisko koła gospodyń wiejskich. W konkursie wzięło udział 5 KGW z Wargowa, Świerkówek, Nieczajny, Uścikowa i Bogdanowa. Komisja oceniająca postanowiła równorzędnie nagrodzić za zaangażowanie  i pięknie zaaranżowane stoiska wszystkie koła.

Źródło: oborniki.pl